Cântăreaţa americană Kesha îl acuză pe fostul ei producător Dr. Luke că a violat-o pe colega sa de breaslă Katy Perry, într-un SMS trimis lui Lady Gaga, potrivit unor documente depuse la o instanţă din New York, obţinute de Variety, scrie mediafax.ro.
În 2014, Kesha (cunoscută anterior drept Ke$ha), în vârstă de 31 de ani, îl acuza pe producătorul său, Dr. Luke, pe numele său real Lukasz Sebastian Gottwald, că ar fi „forţat-o să ia droguri şi să bea alcool pentru a abuza sexual de ea”, potrivit unei plângeri depuse la un tribunal din Los Angeles la momentul respectiv.
Noile documente obţinute de Variety conţin declaraţiile prin care producătorul neagă acuzaţiile făcute de cântăreaţă.
Astfel producătorul scrie că, pe 26 februarie 2016, Kesha i-a trimis un SMS lui Stefani Germanotta (Lady Gaga), în care a menţionat „în mod fals” că el a violat-o.
Producătorul mai spune că Lady Gaga a răspândit apoi acest mesaj negativ, încurajată fiind de Kesha.
Perry nu l-a acuzat niciodată în mod public pe Dr. Luke de agresiune sexuală, dar nici nu a avut vreo colaborare profesională cu acesta de mulţi ani.
(Foto: nylon.com)
Comentarii