Actorul Kit Harington, devenit celebru pentru rolul Jon Snow din „Game of Thrones”, s-a internat într-o clinică americană în Statele Unite ale Americii din cauza stresului, după încheierea serialului, potrivit BBC.
Starul din „Game of Thrones” a început tratamentul acum câteva săptămâni, potrivit jurnaliştilor de Page Six.
Reprezentantul lui Kit Harington a declarat pentru Radio 1 Newsbeat că actorul se confruntă cu nişte probleme personale. Într-un interviu recent, Kit Harington a dezvăluit că a avut foarte multe emoţii după încheierea serialului „Game of Thrones”, la care a lucrat opt sezoane.
Ultimul episod al „Game of Thrones” a fost urmărit de aproape 20 milioane de americani. Producţia HBO şi-a doborât propriul record pe Twitter, după ce cel de-al treilea episod din sezonul opt a generat cele mai multe mesaje unice pe platforma de micro-blogging din istoria serialelor de televiziune, potrivit Mashable.
Comentarii