”Trebuie să plecăm de pe această planetă”, dar nu către Marte, susţine Jeff Bezos
Oamenii vor fi nevoiţi să părăsească Pământul deoarece planeta va deveni o zonă ”rezidenţială” în viitor, susţine CEO-ul Amazon, Jeff Bezos, scrie descopera.ro. Următorii ani vor reprezenta mutarea industriilor grele de pe Pământ pe planete, luni sau chiar asteroizi, susţine Bezos. Planeta noastră va fi rezervată doar locuitului şi industriei uşoare, a adăugat el. Conform […]