Fotografiată recent în noua ei casă din Portugalia pentru coperta revistei Vogue Italia, Madonna a dezvăluit că a plecat din Statele Unite împreună cu familia ei, în mare parte din cauza președintelui Donald Trump.
„Am simțit că aveam nevoie de o schimbare și îmi doream să scap de America pentru o vreme – după cum știți, nu este cea mai bună perioadă pentru Statele Unite”, a povestit starul pop. „Nu că s-ar schimba lucrurile într-un fel dacă plecăm din țară. Am mai trăit și în alte părți; am locuit în Londra zece ani. Îmi place să intru singură în situații inconfortabile și să risc”, a mai spus ea.
Pasiunea pentru fotbal a fiului ei de 12 ani, David, este un alt motiv pentru care Madonna a decis să părăsească continentul împreună cu familia ei. Potrivit spuselor cântăreței, David își dorea de mulți ani să joace fotbal la nivel profesionist.
„Mi-am dorit enorm să intre la cea mai bună academie și să lucreze cu cei mai buni antrenori, însă în America nivelul este mult mai scăzut decât în restul lumii. I-am simțit dezamăgirea și am realizat că este un moment bun să facem acest pas”, a mai spus Madonna.
Cântăreața a mai precizat că înainte de a se decide asupra Lisabonei, a mai luat în considerare și orașe precum Barcelona și Torino.
sursa: glamour.ro
foto: designscene.net
Comentarii