Scarlett Johansson a devenit ţinta unor critici dure.
Scarlett Johansson a acceptat să joace rolul unui personaj transsexual în pelicula „Rub & Tug”. Criticii sunt de părere că nu este deloc locul actriţei americane să se pună în pielea cuiva transsexual, având în vedere că vedeta nu se încadrează în această categorie.
Scarlett Johansson a venit şi cu o replică, conform foxnews.com: „Spune-le că li se pot adresa reprezentanţilor lui Jeffrey Tambor, Jared Leto şi Felicity Huffman pentru un comentariu”.
Răspunsul actriţei face referire la trei actori care au primit laude şi premii pentru interpretările unor personaje transsexuale.
sursa: one.ro
foto: hepta
Comentarii