Scurtă le-a fost vacanța „leilor“ și vara aceasta! Jucătorii Universității Craiova trebuie să uite rapid de locurile superbe în care s-au relaxat împreună cu iubitele sau soțiile, după caz, și prietenii, pentru că marile provocări în materie de fotbal bat la ușă. Știința urmează să joace pentru Supercupa României cu CFR Cluj, pe 14 iulie, apoi va evolua pentru a doua oară consecutiv în Liga Europa, de data asta în turul trei preliminar (9 și 16 august, turul și returul – n.r.), iar adversara de aici o va afla pe 23 iulie. Deloc de neglijat este și campionatul Ligii I, care se reia pe 21- 22 iulie, iar „leii“ trebuie să-l atace cu toate forțele, întreaga suflare visând la titlul de campioană, după ce în ediția trecută echipa a încheiat pe locul trei și și-a adjudecat Cupa României.

Citeşte continuarea pe gds.ro.